. . .

Co je ePaper?

Je to tzv. elektroforetický displej, tj. displej obsahující bílé částice v mikrokapslích rozptýlených v tenké vrstvě tmavého viskózního roztoku. Přivedením krátkého impulsu se tyto bílé částice pohnou, případně natočí směrem k přední straně displeje, což způsobí, že se daný pixel jeví jako bílý. Přivedením impulsu opačné polarity se daný pixel jeví jako černý. Vysoká viskozita roztoku způsobuje, že mikročástice zůstávají ve své poloze bez změny prakticky natrvalo.

To znamená, že je to mimo jiné i ideální displej pro baterií napájené zařízení, protože potřebuje elektrickou energii pouze ke změně zobrazovaného obsahu. Displej je reflexní, tj. nepotřebuje podsvícení, ale pro dobrou čitelnost je třeba alespoň minimální okolní osvětlení. Výhodou je, že je bez problémů čitelný i při přímém slunečním světle. Zobrazený obsah se skutečně podobá tomu, jakoby byl nakreslen/ napsán na papíře – i co do pozorovacích úhlů.

Existuje více různých druhů technologií, na jakých ePaper může fungovat, je více výrobcu a většinou každý vyvinul vlastní technologii.

Menu