. . .

Nejpočetnější skupinou přístrojů v sortimentu jsou digitální multimetry, které jsou zastoupeny v různých cenových kategoriích.

K dispozici jsou jak automatické přepínání rozsahů, tak i manuální přepínač.

Velmi známá značka pro domácí kutily je Voltcraft , který má široky výběr vč. levnějších variant. Tato značka spadá pod společnost Conrad a produkty této Německé společnosti lze zakoupit i v mnoha český elektro obchodech, jako třeb GME, ale některé produkty nabízí i Alza.cz

Ze zástupců pod 1000Kč lze pořídit tento multimetr Digitální multimetr Voltcraft VC-155

Také pomocí přídavného senzoru dokáže měřit teplotu.

S automatickou volbou rozsahu lehce nad 1000Kč lze použít tento přístroj Digitální multimetr VOLTCRAFT VC185

Pro domácí kutily nesmím vynechat i ir teploměr, jejich cena začíná na již 500Kč, na výběr máme různou optiku, měřící rozsahy a přesnost, některé teploměry disponují funkcemi na víc, jako třeba měření rosného bodu. Infračervený teploměr VOLTCRAFT IR

A nyní se přesuneme k profesionálním přístrojům pro revizní měření

K revizím elektrických spotřebičů

SECUTEST SIII+ je inteligentní plně automatický měřicí přístroj k testování elektrické bezpečnosti spotřebičů a ručního nářadí. Díky jeho modulární koncepci ho lze nakonfigurovat i pro měření a revize zdravotnické techniky. TG Basic je přenosný bateriově napájený přístroj pro revize spotřebičů především tam, kde není dostupné síťové napětí. Pro revize pracovních strojů a měření v rozváděčích je určen speciální přístroj PROFITEST 204, který lze pro tyto účely vybavit vysokonapěťovým modulem až do 5,4 kV.

Síťové analyzátory

MAVOWATT 230, MAVOWATT 240, MAVOWATT 270 tvoří ucelenou řadu velmi výkonných síťových analyzátorů umožňujících měření a vyhodnocení veškerých síťových veličin s velkou přesností a velkým komfortem obsluhy. Přístroje PQBox 0100 (obr. 4), 150 a 200 jsou sofistikované síťové analyzátory třídy A, vyznačující se kvalitním provedením a jednoduchou obsluhou.

Profi laboratorní zdroje lze zakoupit u českého distributora http://www.silcon.cz

Rigol DP831 – ZDROJ do laboratoří Programovatelý zdroj se třemi výstupy, 160W, 0-8V/5A, 0-30V/2A, 0 až -30V/2A


A mezi přístroji nesmí scházet ani osciloskop. Na výběr máme poměrně dostatek značek i prodejců, různé frekvence a vícekanálové osciloskopy.

Osciloskop 2x 200MHz jsem zvolil levnější a plně dostupný a vhodný i na domácí bastlení. Siglent SDS1202X-E

Tento osciloskop lze objednat opět na webu http://www.silcon.cz

Tímto bych tento článek ukončil.

( TENTO ČLÁNEK BUDE ČASEM AKTUALIZOVÁN )

15. 12. 2019

Menu