. . .

Testery elektrické bezpečnosti Schleich GLP2

Testery elektrické bezpečnosti Schleich GLP2

 

Tyto přístroje poskytují neomezené možnosti konfigurace instalovaných testů, které dokonale odpovídají individuálním specifikacím a očekáváním zákazníků.
Jedinečná možnost kombinovat schopnosti testerů Schleich je založena na modulární koncepci – Schleich Modular Concept. Tento koncept byl vyvinut pro vytvoření přizpůsobitelných, cenově výhodných testerů. Specifickou vlastností testerů SCHLEICH je integrované automatické přepínání mezi nízkonapěťovými a vysokonapěťovými testy. Proto může být testovaný objekt automaticky testován pouze v jednom testovacím postupu, bez nutnosti přepojování měřicích kabelů či svorek. Díky této schopnosti je možné získat cenově výhodné a individuálně přizpůsobené multitestery (obr. 2).

 

 

Díky intuitivnímu a snadno ovladatelnému softwaru jsou testery Schleich ideální pro sériovou výrobu s dokumentací výsledků testů i bez ní, ale přístroje lze používat také pro ručně prováděné testy, typové zkoušky a kontrolu materiálů v laboratořích.
Jejich operačním systémem jsou Windows© Embedded Compact 7, který je dokonale vhodný pro vestavěné systémy. Funkčnost je podle očekávání intuitivní a logická.

 

Prioritou je přesnost a reprodukovatelnost naměřených hodnot, ale i dlouhodobá stabilita přístrojů.
Ovládání testeru je prostřednictvím dotykové obrazovky a barevného displeje. Tento typ ovládání je standardem ve třídě testerů GLP2 již 10 let. Ovládání celého testeru lze provádět dotykem prstu se symboly na grafickém displeji. Lze také zadat čísla a písmena aktivací virtuální klávesnice. Navíc lze samozřejmě také připojit normální klávesnici, myš a / nebo čtečku čárových kódů.
Standardně je přístroj GLP2-ce vybaven pamětí 4 GB, která nabízí dostatečnou kapacitu pro téměř neomezený počet testovacích sekvencí a výsledky testů. Výsledky testu mohou být buď vytištěny, uloženy na USB-stick nebo uloženy na serveru v síti zákazníka.

 

 

GLP2-ce může být snadno integrován do datové sítě uživatele (obr. 3). Počet testovacích přístrojů GLP2-ce v síti je neomezený. Do sítě lze ukládat jak testovací sekvence, tak i výsledky testů dvěma způsoby. Buď na uživatelem určená datový úložiště v síti, nebo do databázových systémů SQL uživatele.
V jedinečném ručním režimu (obr. 4) lze přímo použít všechny testovací metody integrované do testeru. Předem není třeba žádná parametrizace testovací sekvence. Je pouze nutné zvolit požadovanou zkušební metodu a spustit test. Hodnocení testovaného objektu je tedy dostupné okamžitě a podrobně. Po ukončení manuálního testu lze samozřejmě naměřené hodnoty uložit pod specifickým názvem včetně např. výrobního čísla testovaného objektu do paměti přístroje a později vytisknou protokol.

 

 

Testery GLP2-ce mohou obsahovat volně definované konfigurace testů, podle požadavků uživatele:

  • Testy PE/ zemního vodiče až proudem do 200 A, elektronicky nastavitelné a řízené
  • Test izolačního odporu až napětím do 10 KV, 100 kΩ–10 GΩ, elektronicky nastavitelné a řízené
  • Unikající proudy od 0,1 µA do 30 mA a frekvence do 1MHz podle norem EN 60990 a EN 60601 a standardů UL
  • VN testy elektrické pevnosti střídavým napětím až do 100 KV, s bezpečnostním omezením proudu do 3 mA, bez omezení až 2 A, elektronicky nastavitelné a řízené
  • VN testy elektrické pevnosti stejnosměrným napětím až do 100 KV, s bezpečnostním omezením proudu do 4 mA, bez omezení až 100mA, elektronicky nastavitelné a řízené funkční testy 1- a /nebo 3-fázové pro napětí 1 až 690V AC a až do 120 A proudu zátěže
  • Funkční testy DC pro napětí 1 až 500 DC a až do 120 A proudu zátěže
  • Přepočtené unikající proudy
  • Zbytkové napětí 1 a 3 fázové
  • Odpor 1 mΩ–500 MΩ
  • Indukčnost a kapacita

 

Další podrobnosti o testerech GLP2 a dalších testovacích zařízeních firmy Schleich získáte od výhradního zástupce pro ČR a SR společnosti Blue Panther s.r.o. www.blue-panther.cz.

 

Publikováno 25. 01. 2019

Menu