. . .

Recenze

04.02.2012 07:50Nokia 500 RECENZE

 

Konstrukce

 

Telefon má plastové kryty, které jsou pevné a na telefonu nic nevrže a ani se zadní kryt se nehýbe. Zadní kryt sahá i do pření části pod tlačítky. Lem kolem displeje je černý a lesklí. Na pravém boku jsou tři tlačítka pro  zámek kláves a hlasitost. Tlačítka pod displejem  jsou stříbrná avšak, když se rozsvítí tak tlačítko na příjem hovorů je klasicky zelené, na ukončení hovorů červené a prostřední tlačítko svítí bíle.

 

Displej

 

Displej má jemné rozlišení, tudíž text je dobře čitelný.

Dají se na něm sledovat filmy apod. Je škoda, že nejde nastavit podsvícení na plno trvale a jas se mění dle světla pomocí světelného senzoru. Je možné, že aktualizace na Nokia Belle to změní. Na slunci je méně čitelný. Díky jemnému rozlišení, lze na nokii 500 sledovat i filmy apod.

 

 

Další info

 

Nokia 500 má v sobě integrované DivX kodeky, díky tomu lze na ní přehrávat filmy bez nutnosti konvertování, ale pokuď bude mít film větší rozlišení např (Blurej) a k tomu 30 snímků za sekundu a více, tak se bude trhat. Nokia 500 natáčí videa při 15 snímcích za sekundu i přesto, že má silný procesor.

 

Zvuk

 

Kvalita zvuku přehrávacího reproduktoru je dost slušná, ale s porovnáním konkurentů spíše mírně nadprůměrná. Dobře vynikají výšky , ale  basy o něco hůře.

 

Právě stahuji systém Nokia BELLE, brzy napíši recenzi nového systému a celkové tohoto telefonu. Již tento víkend!!!

Aktualizace 20.2. 2012

Aktualizováno v RECENZi 2.

 

Menu