. . .

Termokamery FLIR T840 a GF77

 

Spolehlivým nástrojem pro zjištění skutečného stavu strojů, zařízení a výrobních procesů je termodiagnostika – snímání teplotního pole termokamerami FLIR, od nejstaršího a největšího světového výrobce termokamer na světě. Termodiagnostika má výhodu v tom, že se jedná o bezkontaktní metodu, která se provádí za plného provozu a má prokazatelné výsledky ve snížení výrobních a provozních ztrát způsobených neplánovanými odstávkami, zmetkovitostí a zvyšuje spolehlivost strojů a zařízení.

 

STANDARTNÍ ZÁVADY V PRŮMYSLU

 

Nejčastější závady jdou přehřáté elektrické spoje, přetížené stroje a zařízení, které mohou vést k výpadkům strojů a zařízení, což se projeví neplánovanou odstávkou a výrobním ztrátám a v nejhorším případě k požáru. Pravidelnou kontrolou termokamerou FLIR, lze potenciální kritická místa včas odhalit a zabránit tak nemalým ztrátám.
Nabídka termokamer FLIR je největší a uspokojí všechny požadavky na kvalitní bezkontaktní měření teplot. Termokamery FLIR využívají nejmodernější technologie, jsou odolné, mají snadné ovládání a unikátní měřící a obrazové funkce umožňující měření až do +2000 °C a využívají se v celé řadě odvětví, jako je elektro (kontrola rozvodů, elektro zařízení a strojů, FVE), strojírenství a mechanika (tepelné namáhání strojů a zařízení), výrobní procesy (kontrola teplot a zpracování materiálu), hutnictví (kontrola teploty taveniny) i stavebnictví (detekce tepelných mostů, vlhkostí, atd.) a také detekci a zobrazení úniků celé řady plynů a těkavých látek.

 

RUČNÍ KAMERY

 

Funkce FLIR UltraMax – 4x zvýšení rozlišení
V případech, kdy dochází k ojedinělým potřebám vyššího rozlišení, ale v drtivé většině případů dostačuje stávající rozlišení termokamery, nabízejí termokamery FLIR speciální funkci UltraMax.
Funkce FLIR UltraMax umožňuje pořídit termogramy s 4x vyšším rozlišením a hlavně s vyšší přesností měřených hodnot. Výhodou dále je, že funkce UltraMax je založena jen na vlastním pohybu termokamery uživatelem, tedy nikoli na mechanickém systému pohybu snímače, který se dříve nebo později může poškodit a představuje tak budoucí nákladnou opravu.

 

Vyšší řadou jsou termokamery FLIR T530 a FLIR T540 s rozlišením až 464 x 348 bodů (s UltraMax 928 x 696 bodů), které doplňují profesionální termokamery FLIR T640 a T660 s rozlišením 640 x 480 bodů (s UltraMax 1280 x 960 bodů) a špičkovou termokameru FLIR T10x0 s rozlišením 1024 x 768 bodů (s UltraMax 2048 x 1536 bodů). Termokamery FLIR řady T mají 4“ dotykový odolný LCD displej a otočnou snímací část v úhlu až 180° velmi usnadňující měření ze všech pozic i těžko přístupných objektů.
Poslední novinkou je unikátní termokamera FLIR T840 s rozlišením 464 x 348 bodů (s UltraMax 928 x 696 bodů) a citlivostí až 0,03 °C, která je vybavena vysoce kontrastním hledáčkem umožňující venkovní měření při jakýchkoli světelných podmínkách.

 

 

Termokamera FLIR T840 má stejně jako termokamery FLIR Exx výměnné objektivy s přesným automatickým laserovým ostřením pro široké spektrum použití, dálkoměr pro přesné měření vzdálenosti, GPS pro uložení souřadnic místa měření a vyjma vestavěného hledáčku také velký a přehledný 4“ dotykový displej s českým menu. Termokamera FLIR T840 je určena zejména profesionálním termodiagnostikům v elektrorozvodných společnostech.

 

Je nutno dodat, že se jedná o kvalitní přístroje a dle modelu maji i jiné parametry, ceny se pohybují v cca. od 12 000Kč až po 260 000Kč bez DPH. Ceny jsou aktuální na webu conrad.cz ke dni 04. 04. 2019.

Také je možnost si nechat vypracovat cenovou nabídku a další spcefikace přímo na webu: http://www.spektravision.cz/ .

 

ZDROJ INFORMACÍ:  http://www.spektravision.cz/

 

Publikováno 04. 04. 2019

 

 

Menu