. . .

Americké sankce drtí Huawei

Sankce ze strany Spojených států čínskou technologickou firmu Huawei drtí, řešením by mohl být prodej 5G technologií na Západ. V rozhovoru pro list The Economist připustil možnost odprodeje 5G technologií, respektive know-how v rámci mobilních sítí páté generace, šéf společnosti Huawei Žen Čeng-fej.

Zájemce nesmí pocházet z Asie

Žen Čeng-fej nicméně v rozhovoru zdůraznil, že případný zájemce by nesměl pocházet z Asie, aby přímo nekonkuroval jeho podniku. Podle něj by bylo ideální, kdyby šlo o subjekt, který se bude soustředit na americký trh – logicky by tedy mělo jít o firmu, jež má dobré vztahy s USA.

. Nedostaneme se k dodávkám komponent, nemůžeme participovat u mnoha mezinárodních organizací, spolupracovat s řadou univerzit, používat cokoliv s americkými součástkami, dokonce ani navazovat spojení se sítěmi, které tyto součástky využívají

Revoluce jménem 5G

Nová generace mobilního internetu najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, sportu, ale také v oblasti zdraví – nejrůznější technické vychytávky mohou třeba sledovat zdraví svého majitele a následně data zasílat přímo lékaři.

Stejně tak se k 5G sítím budou připojovat chytré pračky a ledničky, ale například také autonomní automobily – pro jejich rozvoj je rychlé a stabilní připojení k internetu na cestách klíčové.

I když se 5G může zdát pouze jako další mobilní standard, ve skutečnosti budou jeho přínosy daleko větší. Pátá generace mobilních sítí zpřístupní podle studií Ericssonu vysokorychlostní internet až pro miliardu lidí a zařízení. A co víc, umožní rozmach moderních technologií.

Menu