. . .

Recenze 2

18.06.2012 13:17

Sony Xperia S

 

Recenze 2

 

V první recenzi jsem představil telefon – První dojmy a kvalitu zvuku jak při telefonování, tak i poslech hudby.

 

Fotografie a video ve Full HD

 

Nejprve se budu věnovat fotoaparátu, který fotí v max. rozlišení 12 Megapixel.

 

Fotoaparát pořizuje relativně dobré snímky, ale je fakt, že od telefonu nemohu očekavát fotografie jako od digitálního fotoaparátu či zrcadlovky. Na slunci telefon pořizuje pěkné a barevné snímky s menším šumem. Pokuď fotografujeme, když nesvítí slunce, ale i přesto je dost světla, tak mi snímky již přijdou takové mdlé lépe řečeno nejsou tak živé. Toto lze zpozorovat, pokuď překopírujete fotografie do počítače, protože displej telefonu ukazuje až příliš barevně a po porovnání na počítače je rozdíl opravdu velký. Výhodou fotoaparátu je stabilizátor obrazu a také použitý Sony Exmor R, který Sony používá ve fotoaparátech.

 

 

Další zajímavost je ta, že pokuď máte zamčenou klávesnici a přidržíte spoušť fotoaparátu, tak se během chvilky pořídí snímek i s autofocusem což se může v některých případech i hodit.

 

Specifikace zadního ( hlavního ) fotoaparátu:

3D sweep panorama
16x digitální zoom
Světelnost f/2.4
Automatické zaostřování
Detekce obličeje
Rozpoznání obličeje
Blesk/LED
Geo tagging
Stabilizátor obrazu
Redukce červených očí
Detekce scény
Samospoušť
Sony Exmor R
Sweep panorama
Dotykové zaostřování

 

Video

 

Video je sice v rozlišení 1080p, ale i přesto není video nejlepší. Formát natočeného videa je MP4. U videa je stejná vada jako při fotografování tj. na slunci či silném světle je video krásně barevné a při dobrém světle avšak bez slunce je video méně barevné a není to prostě ono. Na displeji je video celkově barevné, ale pokuď video přehrajete v počítači, tak je to něco úplně jiného.

Čím se malokterý telefon může pochlubyt je nahrávání videa se stereozvukem. Ano opravdu Xperia S natáčí fullHD video se stereofoním zvukem, pravděpodobně pomocí druhého mikrofonu na zadní straně telefonu. Video má 29 snímků za sekundu, ale je škoda, že takto špičkový telefon nemá ještě o něco více.

 

Poznámka: Brzy vložím na YouTube ukázkové video Xperia S v plném rozlišení.

 

 

Telefon a jeho teplota při zatížení

 

Na internetu jsem se dočetl, že se telefon přehřívá a následně restartuje, někdo to napsal v komentářích na jednom serveru.

 

Telefon je sice při zatížení 3D hrou teplý, ale rozhodně se nepřehřívá. Žádné restarty kvůli vyšší teplotě apod. Pokuď máte jas displeje na 100%, tak se telefon zahřívá o něco více, než pokuď by byl na cca. 75%.

 

Protožeže kryt mírně vrzal, tak jsem vložil malé složené papírky na určitá místa pod krytem a to přímo tam, kde se kryt uchycuje do tzv. zarážek a poté se telefon opravdu zahříval relativně dost a při hraní hry asi během 3 minut se sám od sebe zeslabil jas, zkoumal jsem čím to je a pak jsem si vzpoměl, že něž jsem tam vložil ty papírky, tak teplota byla v pořádku a jas byl stále na 100%.

Teď je teplota v pořádku a telefon má běžnou teplotu.

 

Menu