Psaná Recenze 2

14.12.2012 08:30

RECENZE 2

 

KONSTRUKCE

 

Telefon je zcela pevný, nic nevrže a nic se neprohýba při stisku telefonu. Záda jsou mírně prohlá, jako tomu bylo u tehdy ještě SonyErcssonu ARC. Fotoaparát je zapůštěny více do těla akolem fotoaparátu je vystouplý lem, tedy se fotoaparát hůře bude čistit. Má černá varianta má zadní stranu na dotek působící pogumovanou a působí to velice dobře.  Dále bych řekl, že celá konstrukce působí dosti bitelně a nehrozí nějaké poškození. Vítku mám jen ke krytce, která ukrývá mikroSIM a slot pro paměťové karty MicroSDHC, ale jinak by se neměla nijak poškodit, většina to otevře jednou až dvakrát a poté už tu krytku neotevře.

Dále je škoda, že indikační led dioda svítí málo a je téměř nepostřehnutelná. U některých aplikací si můžete nastavit jakou barvou chcete aby blikala při oznámení.

 

BATERIE A VÝDRŽ

 

Jsem velice překvapen, protože baterie při živé tapetě a občas zaplou WiFi a instalací několika aplikace a 20 minut hovoru, pořízení 10 fotografií a psaní několika SMS a při 2G síti vydrží velice dlouho, telefon mi vydrží až 3 dny, někdy 2 dny, dle vytížení, což je zhruba stejná výdrž jako má SGS3, který má mnohem větší kapacitu baterie…. Xperia T má kapacitu baterie 1850 mAh Li-Ion.

 

Signál 3G a citlivost

 

Opět budu testovat signál na chatě, kde je signál jen na určitých místech v bytě a to poměrně dost slabý. Uvidíme zda budou výsledky lepší než u Xperie S a co se týče SGS3, tak ten co se citlivosti přijmače 3G signálu moc nevytáhl….

Další info: Během vánoc jsem otestoval na chatě po celém bytě, kde telefon chytá 3G signál a jeho sílu ( operátor O2 ) a v místech, kde jsem měl jednu, nebo dvě čárky Samsung Galaxy S3 neměl ani jednu. Jen pro zajímavost, tak už tehdejší telefony jako Sony Ericsson T610 či K750i  ( GSM signál,

GPRS ) měli vysokou citlivost na signál. Oba telefony jsem tehdy měl a tudíž to píši dle vlastních zkušeností.

 

POKRAČOVÁNÍ S ANDROIDEM 4.1.2

DISPLEJ

Displej je perfektní, pěkné podání barev a displej navíc disponuje technologií Mobile BRAVIA Engine pro vylepšení obrazu  fotografií a videí.

Z toho co jsem vyčetl, tak Xperie Z nová vlajková loď od Sony má sice displej s 1080p avšak špatně zobrazuje barvy, například černá je šedá, ale jen píši co jsem se dočetl, zatím jsem ji v ruce nedržel. Xperie T černou barvu zobrazuje dobře. Pozorovací úhly jsou poměrně dost dobré a i na slunci je viditělnost relativně dobrá a nemám tedy displeji co vytknout ( Dnes jsem otestoval displej na přímém slunci a viditelnost byla výborná vše bylo vidět, všechny barvy atd. nevadí tedy, že to není Amoled ajiné podobné, které mají kratší životnost ( 20 . 3. 2013 ).  Displej je TFT a jas lze pomocí čidla okolního osvětlení regulovat automaticky.

 

displej

 

Jak je vidět na obrázku, tak texty a vše ostatní je ostré a velmi pěkné. Já osobně nemám displeji na tomto telefonu co vytknout.

 

Fotaparát

Režim: HDR ( 12 Megapixel ), Super Auto a další. ( Android 4.1.2 )

Fotoaparát má celkové rozlišení 13Megapixel. S Androidem 4.1 se zmenšila komprese avšak stále je na fotografiích relativně dost znát šum.

Nechybí spousta možností nastevení jako třeba ISO, nebo expozice, detekce úsměvu a spousta dalšího.

Snímač disponuje technologií Exmor R ( CMOS ).

S novým systémem přibyli možnosti jako jsou u Xperie V, nebo Z a to režim HDR a režim Super Auto.

Fotoaparátu nechybí ani přisvětlovací led dioda, která svítí opravdu velmi hodně.

 

foto555foto444foto333foto222foto111

 

Fotoaparát má sice rozlišení 13Megapixel a s Androidem 4.1.2 se zmenšila i komprese avšak stále je na fotografiích znatelný šum, ale s porovnáním fotoaparátu u SGS3 je zde fotoaparát o poznání lepší.

Máme zde spoustu nastavení, nechybí režim HDR, nebo funkce detekce úsměvů apod.

 

Zvuk a přehrávání hudby

 

Kvalita zvuků zadního reproduktoru je výborná. Všechny tóny se dají upravit nastavením ekvalizéru a také přibila nová funkce pro reproduktor jménem Clear Phase: Automaticky přizpůsobí kvalitu zvuku vnitřního reproduktoru a nechybí funkce xLOUD.

Dodávaná sluchátka jsou perfektní a zvuk není vůbec špatný. Při připojení sluchátek máte možnosti nastavení, které jinak nejdou aktivovat jako je třeba 3D zvuk apod.

Reproduktor pro telefonování má dobrý zvuk a není např. plechový atd. tudíž jsou hovory příjemné. Navíc Xperie T disponuje funkcí redukce šumu během hovoru a můžete si tedy vychutnat čistý hovor.

Pro přehrávání hudby máme kvalitní přehrávač od sony pod názvem walkman, který je pěkně zpracovaný jak funkčně, tak graficky.

 

zzzzzzzzzzzzzzzzz1zzzzzzzzvuk1111

 

Rychlost s novým systémem

 

Nový systém je opravdu velice rychlý a telefon není vůbec spomalený při některých činostech jako to bylo u Androidu 4.0.4

Rychlé reakce jsou také díky výkonému procesoru Qualcomm Krait MSM8260-A a paměti ram typu DDR3 a výkoné grafice Andreno 225. Telefon se výkoně dá srovnávat i se Samsungem Galaxy S3.

Tento procesor je například víkonejší než pětijádrová tegra.

Jednou se mi stalo, že jsem telefon musel restartovat a provést SOFT RESET ( Tlačítko zapínání a šipka dolů hlasitosti ), protože telefon zamrznul. Občas se stane, že systém na chvilku přestane reágovat a po chvilce se vzpanuje.

Další chyba co v telefonu nastala bylo při spoutění systému, myslím, že bude uvolněna aktualizace, protože mi přijde, že systém není doladěný.

 

To by bylo vše a základ informací k tomuto telefonu by byl hotov. Další info naleznete ve VIDEORECENZI.