Megarecenze 1

08.05.2012 14:13

Recenze 1 upravena – Megarecenze 1

První dojmy, konstrukce

 

Na první pohled telefon působí opravdu velice dobře, nikde nic nevrže ani nic nevyčnívá. Dobře padne do ruky a drží se perfektně. Displej je lesklý a z výroby je na něm nalepena ochranná fólie, tak jak by se to v domácích podmínkach asi nepovedlo. Proužek, který lemuje spodek telefonu kolem do kola vypadá zajímavě a k telefonu v bílém provedení se hodí.

Kryt ze zadu, který ukrývá pouze slot na mikro sim kartu a baterii, kterou nelze vyměnit drží pevně. ( Baterii lze vyměnit v servisu a určitých prodejnách. ).

 

Displej má vskutku nádherný obraz při plném jasu. Vysoké rozlišení displeje je velmi znát. Podání barev nemá chybu. Displej je vybaven technologií SONY MOBILE BRAVIA ENGINE, který také vylepší obraz.

Tlačítka reagující na dotek dle mého názoru fungují bezchybně avšak někdy musím se dotknout dvakrát,

musíte prostě trochu přitlačit ( dostatečně se dotknout ).

 

oksok2s

 

Na levém boku se nachází kryt pro mikro usb konektor pro připojení k PC nebo nabíječky. Na horní hraně se nachází pouze jedno tlačítko a to pro zapnutí a vypnutí telefonu, 3,5mm jack.

Na pravém boku najdeme HDMI konektor, dvě tlačítka na regulaci hlasitosti v kolébkovitém provedení a spoušť fotoaparátu.

 

Krytka USB a HDMI není příliš štastně řešená, ale zatím s tím problémy nemám. Musí se opatrně sundavat.

 

Na spodní straně je mikrofon a možnost upevnění na řemínek.

Ze zadu se nachází fotoaparát, reproduktor a mikrofon pro regulaci hlasitosti při telefonování.

 

Jelikož mi telefon natáčí video se stereo zvukem, tak předpokládám, že se využívají oba dva mikrofony tj. zezadu a na spodní hraně telefonu.

 

Nad displejem je kamera pro videohovory atd. Také je s ní možno fotit. Dále zde najdeme indikační osvětlení a senzory přiblížení a osvětlení.

Senzor pro regulaci jasu dle okolního osvětlení pravděpodobně nelze v současném systému využívat a pravděpodobně se to změní s novým Androidem 4 .

 

 

Zvuk – Při telefonování a zadní repro pro přehrávání hudby + sluchátka

 

Nejprve se budu věnovat kvalitě zvuku při telefonování. Dále připomenu, že pro kvalitní hovor je telefon vybaven na zadní straně pod fotoaparátem mikrofonem, který, dalo by se říci, že pozoruje ( poslouchá ) okolní zvuky a tím se poté reguluje zvuk a šum v reproduktoru během hovoru.

Kvalita zvuku je opravdu výborná, žadné chrčení atd. Zvuk je čistý a dostatečně hlasitý pokuď se nacházíte v hlučném prostředí.

 

 

Zvuk zadního reproduktoru, je celkově dobrý. poslech hudby či vizvánění je velmi hlasitý s použitou technologií vylepšení zvuku X Cloud. Výšky telefon zvládá výborně, ale za to basy jsou už horší. Hudební přehrávač má ekvalizér s možností nastavit si vlastní volbu což doporučuji. Mě osobně nevyhovuje ani jedna z předdefinovaných možností. Můj předchozí telefon SE Xperia x10 mini, měl dle mého názoru lepší a kvalitnější zvuk pro přehrávání hudby.

 

Přehrávač hudby byl opravdu změněn od Sony na graficky pěkný a přehledný přehrávač a navíc s Androidem 4 bude přehrávač Walkman a bude ještě lepší.

 

Sluchátka – nezbývá mi co dodat než říci, že perfektní, čistý, žádný šum apod. Výšky, basy vše je výborné.

Co mě zarazilo je to, že sluchátka nemaji možnost regulace hlasitosti což je zarážející.

Baterie

 

Baterie i přes svoji celkově velkou kapacitu se relativně rychle vybíjí. Pokuď máme zaplou 3G síť a datové přenosy a jsme cca. 30 minut na internetu a k tomu 30 minut provolámě a napíšeme několik SMS a aktivovaný budík, tak telefon vydrží přibližně 3 dny. Pokuď máme aktivovanou poze 2G síť, protelefonujeme 45 minut a napíšeme několik SMS a máme aktivovaný budík, tak baterie vydrží cca. 5 dní.

Na ploše několik widgetů a jas na 100%

 

Je tu ještě jeden problém co se baterie týče: Pokuď je telefon napájen pomocí adaptéru či USB, tak baterie se při zatížení ( 3D hry ) vybíjí, místo toho aby se pomalu nabíjela. Jinak se baterie nabije relativně rychle ( cca. 2 hodiny ), ale nesmíte telefon příliš zatěžovat.

 

Zajímavé je, že na různých webech kritizují v recenzích výdrž baterie, ale u Samsungu SIII vydrží baterie ještě méně než u Xperie S a přitom má větší kapacitu a píší v recenzích, že je tato výdrž dostatečná. SIII lze vybít během několika hodin a jinak vydrží cca. 2 dny. Má Xperie S vydrží 3 dny a je zaplá během noci s aktivovaným budíkem. Během tří dnů jsem na internetu minimálně 40 minut na 3G síti.

 

MŮJ NÁZOR NA VÝDRŽ JE JASNÝ – VÝDRŽ Xperie S  JE VÝBORNÁ!!!

 

Dá se říci, že baterie na jedno nabití vydrží celkově déle než na telefonech jiné značky např. Samsung SIII atd.

 

Internet a 3G

 

Telefon má klasický internetový prohlížeč v Androidu.

Prohlížeč má poměrně dost možností nastavení. Flash, java script a mnoho dalšího.

Prohlížení internetu na 3G síti ( 3,5G při dostatečném signálu ) je rychlé a stránka se načte během 1-2 sekund což je např. o proti Nokiím několikanásobně rychleji ( Nokia 500 ). Flash animace na stránkách jdou bez sekání.

V prohlížeči lze využít přiblížení dvěma prsty ( Dual Touch ) s naprosto plynulým přiblížením.

Nechybí možnost sdílení internet na počítač.

 

Displej

 

Displej má rozlišení Hd 1280×720 bodů s vysokým jasem a technologií  Bravia Mobile Engine, který vylepší už tak perfektní displej. Barvy zobrazuje

výborně –  černá je černá, ale bílá už není tak jak by měla být. I přesto, že má telefon vylepšení TFT displej, tak se může měřit s Amoled.

Displej má velkou spotřebu energije, ale i tak to nebude, tak hrozné jelikož baterie má velkou výdrž.

 

 

Poznámka – Telefon mám aktualizovaný na poslední verzy systému Android 2.3.7 a s touto verzí je i recenze.