SGS3 – RECENZE 2 – Android 4.1.1.

31.10.2012 19:29

Samsung Galaxy S3 – RECENZE 2 – Android 4.1.1.

 

 

 

První dojmy z nového systému

 

Systém na první pohled vypadá pěkně. Přibylo několik novinek, ale také se kompletně změnila možnost nastavování systému. Je zde nyní mnohem více možností nastavení a dokonce nastavení HDMI, ale musíte mít redukci s USB na HDMI.

Čeho jsem si všiml až dnes je to, že když zapínáte budík, tak je tam obrázek např. nebe, noc a podobně, záleží na čase buzení a to ovlivní i obrázek.

Přibyli nové animované efekty v celém systému, které jsou pěkné a plynulé.

Telefon mi s Androidem 4.1 přijde, že má pomalé reakce a není, tak rychlí jako před tím.

U displeje již není možnost nastavení barev ručně jako bylo např. dynamické, standartní atd.

Při aktualizaci ze staré verze zůstalo zachováno nastavení a nic se nesmazalo což mě velmi potěšilo.

Horní stavová lišta je nyní šedá.

 

 

 

Možnosti nastavení

 

Režim domovské obrazovky – Jsou zde dvě možnosti: Základní a snadný režim.

Režim blokování – Zde je například možné vypnout příchozí hovory, či led indikátor a spoustu dalšího.

U nastavení displeje bych zmínil možnost AUTOMATICKÉHO NASTAVENÍ TÓNU DISPLEJE, kde je zmínka, že to také šetří baterii.

Vylepšen byl také SPRÁVCE APLIKACÍ, ve kterém se mezi službami a dalším přesouva jako na domovské= obrazovce, tedy přejedete prstem do strany.

Zajímavé možnosti nastavení najdete v nastavení: Vývojářské možnosti, KDE JE TOHO OPRAVDU SPOUSTA. Je zde možnost různého nastavení animací, zobrazení využití CPU. Nastavení je zde pro: LADĚNÍ, ZADÁNÍ, KRESLENÍ, SLEDOVÁNÍ, APLIKACE. CO SE kreslení TÝČE, TAK JE ZDE NEJVÍCE MOŽNOSTÍ A JE JICH OPRAVDU MNOHO. Do kreslení spadají např. animace a spousta dalšího nastavení.

 

Vývojářské možnosti :

 

nastav5

 

Nastavení fotoaparátu se příliš nezměnilo, ale u nastavení bylo použito průhledné pozadí, ale jak jsem již zmínil na úvod, tak mě připadá, že je telefon pomalejší a reakce by mohli být mnohem rychlejiší.

 

 

 

Baterie a výdrž s novým Androidem 4.1.1

 

Baterie vydrří přibližně na stejnou dobu jako s Androidem 4.0.4.

Baterie se příliš nezahřívá, ale přijde mi trochu teplá při menším zatížení například na WiFi s internetem apod.

Možnost ukončovat aplikace, které využivájí baterii stále zůstavá avšak je zde jinačí vzhled.

Baterie při běžném použivání cca. 20 telefonování ( 2G ) a zaplé wifi 3 hodiny vydrží přibližně 3 dny. Připomínám, že jas displeje mám stále na 50% a nepoužívám animované ( ŽIVÉ ) tapety.

 

Foto: Nové nastavení budíku.

 

 

 

budík

 

 

Indikační LED dioda

 

Co se týče výchozích indikací v novém systému, tak jsou stejné jako v starším systému.

Výhodou je možnost, že když stáhnete nějakou aplikaci, která má možnost vybrat různé barvy led indikátoru. Taková aplikace může být například aplikace WhatsApp, která slouží na chat. Já mám nastavenou LED indikaci na purpurovou. OTESTOVAL JSEM I NASTAVENÍ BÍLE BARVY PRO OZNÁMENÍ GMAILU – Led indikátor tedy může blikat, také bílou barvou.

 

led fial

Led indikator bliká fialově.

 

Mobilní sígnál 3G s novým systémem

S novým systémem se zlepšila citlivost 3G signálu a nyní mám již mnohem lepší signál na chatě na stejném místě. Signál je stabilní a to dvě čárky, prakticky stejné jako u Xperie S. Signál se týka mobilního oerátora O2.

 

Připojení k internetu a sdílení jej pomocí WiFi

 

Musím podotknout, že síla dosahu vysílání WiFi signálu u SGS3 je až ohromující. Sítí byl pokrytý celý byt na chatě odjednoho konce k druhému a že to byla opravdu dlouhá vzdálenost. S novým tabletem jsem se připojil na druhém konci bytu a sígnál byl téměř plný avšak občas signál klesl na dvě čárky a poté se zase vrátil na plno. Dá se říci, že SGS3 vysílá stabilní a silný signál. Také jsem zjistil, že když baterie u SGS3 klesla na cca. 7%, tak se automaticky vyplo sdílení internetu. Telefon se během této operace téměř vůbec nezahříval a vše fungovalo, tak jak mělo.

 

Hlasitý reproduktor během telefoního hovoru

 

Předem píši, že při plné hlasitosti je kvalita šíleně hrozná a když hlasitost zeslabím o 3 stupně, tak je sice zvuk kvalitnější avšak je příliš tichý!

Xperie S bylo v této funkci mnohem lepší…..

 

Hry a obecné informace

 

Hry fungují bez problému a bez sekání. Přiopjení k počítači se občas nezdaří a to tak, že se nenačte pamětˇjako uložiště v počítači, telefon se sice nabíjí, ale je třeba jej odpojit a znova jej připojit. ( Otestováno na Win 7 x64 s nainstalovanou aplikací KIES a Win 8 x64 bez aplikace KIES ). Zajímavé je to, že s novým systémem se během nabíjení indikační dioda stmaví ( svítí méně ) a na větším světle svítí opět více. Pokuď přijde  nějaké oznámení apod, tak dioda začne blikat a to již svítí na plno.

Jak jsem již zmínil, tak nový systém je pomalejší alespoň dle mého názoru, ale je to dáno také tím, že jsou nastavené animace a přechody již od základu.

 

Psaní zpráv je nyní vylepšené a také je zde ČESKÁ KLÁVESNICE a jinak udělané celé okno psaní zpráv. U klávesnice nehybí různá nastavení včetně navrhování slov což já osobně používám avšak stím, že si mohu vybrat slovo navržené s diakritikou, ale někdy mi tam některá slova vloží samo a já si toho nevšimnu a pak se všichni díví co to posílám za SMS s dívnými slovy. Tak či onak mě to vyhovuje a je potřeba si to dobře nastavit.

 

Velká nevíhoda Samsungu je ta, že aby jste mohli posílat MMS, tak musíte mít připojení k internetu a to plátí i pro příjem MMS. Xperia S a předpokládám, že i další nové telefony od Sony mají možnost přepínát mezi přístupovímy body. ( Internet/MMS ).

 

Další věc je ta, že baterie s novým systémem vydrží mnohem méně. Teď telefon nabíjím téměř obden až jednou za dva dny. S Androidem 4.0.4 vydržela baterie cca. 5 dní.

 

Na závěr uvedu pouze to, že stříbrný lem kolem dokola telefonu je z nekvalitního materiálu a za cen cca. 15000kč a méně by mělo být zpracování celého telefonu dokonalé!!! Tímto Samsung u mě doslova skončil a vracím se zpět ke značce Sony!

 

 

      ! KONEC !