Recenze 2

10.03.2012 13:11

Recenze 2

 

V první recenzi jsem si představili zákládní informace tohoto notebooku, jako je zvuk reproduktoru a vzhled apod.

Info: Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Výkon pevného disku

 

Disk je díky své kapacitě jistě lákavý, ale co se výkonu týče, tak příliš neohromí. Má malou vyrovnávací paměť ( 8Mb Cache ) a rychlost otáček 5400 PRM což je u notebooků obviklé, ale dnes se již často používá s 7200 PRM.

Při kopírování na disku a přesouvání je značné zpomalení, disk nezvládá další operace. Přesněji řečeno při třech kopírovacích operací se již lehce seká např. přetahování okna apod. Disk je velmi tichý a není téměř vůbec slyšet.

Na přehrávání filmů je dostačující avšak na náročnějiší operace příliš vhodný není.

 

Výkon APU

 

Toto Liano ( A6400 ) je opravdu velmi výkonné, čtyři jádrá s frekvencí 1,4 GHz s funkcí TurboCore 2,3 GHz.

Je pravda, že je lepší mít na jedno jádro vyšší základní frekvenci a při aplikacích, které využívají surový výkon CPU se to opravdu vyplatí. I přesto však tento notebook mohu doporučit nejen díky výkonému procesoru, ale také díky opravdu výkoné grafice integrované v APU s vlastní pamětí o velikosti 512Mb.

Tato grafika ve všech směrech porazí integrované grafiky u nových CPU od Intelu jako je i5, i7 a i3, ale také pentium apod.

Na integrovanou grafiku od AMD lze provozovat i hru jako je DIRT 3 a to na vysoké detajly.

 

Dále

1.

 

Co je škoda je počet USB portů, jsou pouze 3, u předchozího notebooku jsem měl sice 4, ale co se výkonu týče, tak byl slabý, jednalo se o model

HP 6735s FU601ES, který jsem vylepšil o 4GB ram a 500GB HDD, v tomto modelu byl Turion RM-74 X2 na frekvenci 2,20GHz což je dost zajímavé, jelikož dle specifikací byl uveden na každém webu Turion RM-70 s 2GHz.

 

2.

 

Máme zde sice jen 3 USB porty, ale máme tu jeden port alespoň s rozhraním USB 3.0 a dva porty s rozhraním USB 2.0.

 

3.

 

Dále bych podotknul, že po zapnutí je zaplé pouze WiFi a BlueTooth je po zapnutí vipnutý, ten kdo používá myš, nebo jiné zařízení, tak mu po spuštění notebooku nebude fungovat okamžitě. Toto bych považoval za velké mínus k tomuto modelu.

 

4.

 

Oproti notebookům značky jiných výrobců jako je HP, tak Acer do notebooků této cenové kategorie nedal mechaniku s možností popisování média což je škoda, ale na druhou stranu si nemyslím, že příliš mnoho lidí využívá tuto možnost u notebooků.

 

kláves

Klávesnice

 

Hned na začátku musím poznamenat velký nedostatek – Není zde indikace zapnutí Num Locku ani Caps Locku.

Num Lock je vždy zapnutý po startu PC. Klávesnice je dost měkká a u prostřed se i mírně prohýbá.

Píše se na ni opravdu dobře, nijak při mačkání tlačítek nevidává žádné nepříjemné zvuky apod.

Klávesnice na první dojem působí dost křehce, to myslím tak, že by se sní mělo zacházet s citem, ale nehrozí, že by se tlačítka měla uvolnit např. při čištění pokuď to někdo přejede vysavačem, ale i tak bych sní raději zacházel opatrně.

Více zde:

Poznámka – V sekci Hardware se již brzy můžete podívat na výkon tohoto APU. Aktualizace 11.4. 20121 Již brzy!!!