Recenze 1

06.02.2012 17:02

Recenze 1

Info: Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Laptop na první pohled působí perfektně, plasty jsou tvrdé, modrý plast se vzorky na dotek příjemné.

Ze předu najdeme čtečku pam. karet  a 4 indikační led diody v modré a oranžové barvě. Z levé strany pak máme chlazení, hdmi, usb, vga a 2x 3,5 mm jack.

Na pravé straně je napájecí konektor, dvd mechanika, 2x usb a RJ45 konektor.

Hned na začátku musím zmínit, že druhá grafika doplněná 4 jádrem CPU dělá svoje, ve hrách je to opravdu znát. GTA 4 funguje na vysoké detajly a vysoké rozlišení, stejně tak jako DIRT 3, nebo Crysis 2.

 

 

Výdrž baterie mě hodně překvapila. Udávaná doba výdrže jsou 4 hodiny. Já jsem snížil jas na polovinu, nastavil jsem nišší výkon grafiky nechal zaplé WIFI a baterie mi velmi dlouho vydržela (cca. od 7:00 – 13:20 hod. ), tak že co se týče výdrže provozu na baterii nemám co dodat.

 

Horší už je displej a to proto, že nemá příliš dobré pozorovací úhly, nic méně se na  něj dá dívat i ze stran, nebo z hora, ale obraz bude buď celkem jasný, nebo méně vyditelný. Displej má velké rozlišení a při hrách či filmech se to určitě vyplatí.

 

Na laptopu je instalovaný systém Windows 7 Home Premimum X64 s různýmy aplikacemi, které zpomalují systém. Já jsem odinstaloval Norton a další aplikace. Systém funguje rychle a hladce, také díky výkonemu HW, po přihlášení do systému se dá téměř okamžtě pracovat.

Po zapnutí je aktivované pouze WIFI, tudíž další bezdrátovou síť je nutno zapnout klávesovou zkratkou.

 

Na internetu jsem četl, kde někdo kritizoval nastavení ventilátoru, který je dlouho tichý a pak se na 2 sekundy roztočí více a na hlas. Rád bych nyní uvedl přesné info. Ventilátor je opravdu velmi dlouho tichý s nízkými otáčky a teplota CPU bez zátěže je mezi 28 – 3x stupňů celsia. Když se roztočí rychleji, tak ani tak není hlučný, pokuď budete sledovat film, nebo hrát hru, tak si toho ani nevšimnete a navíc je to jen cca. na 2 sekundy.

 

Další důležitý fakt

 

Výkony různých CPU srovnávají na internetu podle různých testovacích programů, ale dle mého názoru, když informůjí různé stránky o tom, že výkon tohoto 4 jádra ( AMD Liano A6 ) je srovnatelné s výkonem AMD Turion, který je vyráběný 64nm procesem, zatím co Liano je 32nm výrobním procesem. Nutno podotknou, že např. GTA 4 využívá všechny čtyři jádra a když mě funguje bez sekání a do toho mám otevřený prohlížeč s internetem a dvě záložky, tak je podle mě toto Liano dostatečně výkonné. Pravda je, že také dělá svoje druhá grafika.

 

Dále

touch

Touchpad je o proti jíným laptopův dobře propracován. Je částečbě zapůštěný v těle laptopu. Malá mezera je pouze u tlačítek ( tj. levé a pravé), a tak ho lze snadno vyčistit a špína nebude zapadaná v mezeře apod. Touchpad má spoustu užitečného nastavení pomocí programu od výrobce např. dotyk dle síly jakou tlačíte na touchpad reaguje kurzor v systému apod. Oblast posování je bez problému a dobře se sní pracuje.

Já osobně nemám tomu co vitknout.

 

repro2repro

 

Reproduktory

 

Musím ihned na úvod poznamenat, že jsem z kvality reproduktorů velmi zklamán.

Laptop má stereo reproduktory s Dolby Advanced 2. V systému je výborný ekvalizér, ale bez kvalitnějších reproduktorů se snad ani neviplatí. Zvukový výstup reproduktorů je celkově dost hlasitý, ale je dostačující. Reproduktory mají slabé basy. Zvuk si musí každý nastavit v ekvalizéru. Dále je možnost nastavení virtualizace prostorového zvuku, ke které dodávám, že je dost znát.

 

Co se týče integrovaných reproduktorů a jejich kvality má u mě tento laptop velké mínus.

 

Shrnutí

 

Displej má mínus . ( Známka 2 mínus )

Reproduktory mají velké mínus – ( 3 mínus ) jsou i horší reproduktory na drahých noteboocích.

Zbytek za jedna a velké plus ( 1 )

 

Známkování jako ve škole – Jednička je nejlepší a trojika je průměr.

 

Poznámka – V sekci Hardware se již brzy můžete podívat na výkon tohoto APU. Aktualizace 11.4. 2012 Již brzy!!!