Recenze 2

01.03.2012 20:16

Nokia 500 – RECENZE 2

 

Systém Nokia Belle

Aktualizace systému Nokia Belle na verzi software: 111.021.0028 ( V ČR je již dostupná ).

 

Hned na úvod musím poznamenat, že telefon s novým systémem je rychlejší.

 

Stručné info :

 

Aktualizace na Belle přináší 4 pohotovostní obrazovky s možností libovolného  přesouvání všech ikon. Vylepšené ovládaní mezi které patří i rolování podobné jako ze systému Android. V rolovací liště lze aktivovat MOBILNÍ DATA, WI-FI, BLUETOOTH A TICHÝ REŽIM, DÁLE SE NA NĚM ZOBRAZUJÍ UDÁLOSTI JAKO ZMĚŠKANÝ HOVOR APOD.

Jsem zklamán z nahrávání videa, není HD. Co se týče snímku za sekundu, tak vložím info 2.3. 2012

Další výrazná změna je menu, všechny ikony jsou po hromadě, ale možnost vytvořit složky zůstala, ale nelze vytvořit složku ve složce což je škoda.

Dále je více ikon s možnostmi jako třeba u galerie, či fotoaparátu a jiných aplikací.

Klávesnice má menší úpravu, dle mého názoru je lepší než v Symbianu Anna.

Je opravdu hodně znát rychlejší reakce telefonu a to i otečení dyspleje pomocí pohybového senzoru.

 

Úvod

 

Nový systém již nenese název Symbian, ale systém Nokia Belle. Přináší vylepšené ovládání a spoustu dalších vylepšení.

 

O proti Anně je podstatně svižnějiší, rychlé otevírání aplikací, možnost otevření menu bez potřeby mačkat prostřední tlačítko ( šetří se životnost tlačítka ).

V rolovací liště lze aktivovat jedním kliknutím např. WiFi atd. Dále musím poznamenat opravdu velkou změnu, zatím se mi telefon ani jednou nerestartoval a ani se nezobrazila hláška o nedostatku paměti apod.

U Symbianu Anna stačilo několikrát spustit fotoaparát, poté přehrát film, pošoupnout ho kousek dopředu a už proběhl restart. Na stránkách ITACI.CZ  píší, že aktualizace u telefonu Nokia 500 povede k horšímu, toto tvrzení ihned vyvracuji svím tvrzením, nový systém funguje na telefonu výborně a mnohem lépe než Anna.

 

Co se týče vizuálních efektů, tak to jsem také sklamán, občas jsou-li aktivované vizuální efekty tak se přechody mírně trhají a aplikace i nastavení se otevírají déle.

 

Fotoaparát

 

Jistě se ptáte proč začínám fotoaparátem. To proto, že v něm přibyla nová nastavení.

Možnosti:

Dt. obličejů, mřížka, samospoušť, barevný tón, vyvážení bílé, expozice, cit. iso, kontrast, ostrost.

Další info později.

 

Rychlost

 

Jak jsem již zmínil výše, tak nový systém je opravdu velmi rychlý, otevírání menu je okamžité, rolování plynulé a rychlé, automatické otáčení obrazovky jednoznačně rychlejší než na Anně. Rychlý a vylepšený web. prohlížeč. Je škoda, že má ram jen 256 Mb, pokuď by měl tento telefon jednou tolik  více ram byl by podstatně lepší.

Rychlost připojení na internet je možné použít sítě 3,5G, telefon má novějiší modul, krom 2G a 3G také 3,5G.

Systém je rychlý dokuď neaktivujete vizuální efekty, poté je výrazně pomalejší, což je škoda.

 

Další info

 

Nokia 500 se systémem Nokia BELLE nenatáčí video v HD, stále zůstává malé rozlišení se špatnou snímkovací frekvencí což je teda opravdu smůla. V tom mě Nokia tedy zklamala, mohla přidat alespoň k menšímu rozlišení více snímků za sekundu.

Musím ale pochválit webový prohlížeč, pro ty co chtějí mobil na internet, tak mohu doporučit, velikost displeje je dostačující, procházení stránek plynulé a navíc si lze přiblížit text pomocí dvou prstů ( tzv. DUALTOUCH ). Také lze přehrávat videa na internetu např. na youtube a jíné.

Připojení na internet je také možné přes sítě 3,5G

 

Byl jsem překvapen, že v systému není integrován ani prohlížeč na pdf soubory, musí se stáhnout z Nokia Obchodu. Stejně tak i na otevírání souborů ms office.

 

V novém systému nelze zobrazit kolik procent má baterie ( jak je nabitá ) je třeba doinstalovat aplikaci, která to zobrazí.

 

Info k reproduktoru je již popsáné v recenzi 1, tak že jen krátce napíši, že reproduktor je dostatečně hlasitý, nevinikají v něm příliš bassi, ale zvuk je dobrý, dají se přehrávat filmy s dobrým zvukovým poslechem, ale většina lidí si hudbu přehrává do sluchátek. Víšky zvládá reproduktor dobře.