Samsung Gear S – zakřivené hodinky s Tizenem

 

Chytré hodinky se během několika minulých měsíců staly velmi oblíbeným příslušenstvím k mobilním zařízením. Zatímco se většina výrobců soustředí na výrobu zařízení s mobilním operačním systémem Android Wear, Samsung se nejspíše rozhodl jít směrem zcela jiným. Nyní tak světu ukázal další chytré hodinky s operačním systémem Tizen – Samsung Gear S. Pojďme se na ně krátce podívat.

 

Největším lákadlem je jistě zakřivený Super AMOLED displej, který má v tomto případě velikost 2 palce. Kromě toho budou hodinky disponovat možností 2G a 3G připojení, bude je tedy možné používat zcela nezávisle na mobilním telefonu. Samozřejmostí je také Bluetooth a WiFi konektivita. O dostatečný výkon se postará 1GHz procesor a 512 MB paměti RAM. Baterie má v tomto případě kapacitu 300 mAh, výdrž by se dle slov samotného Samsungu měla pohybovat na úrovni dvou dnů. Samozřejmostí je také certifikace IP67, díky které budou hodinky odolné vůči prachu a vodě, a reproduktor pro přijímání hovorů a přehrávání muziky.

samsung2 samsung

 

 

Hodinky Samsung Gear S bohužel nebudou fungovat na operačním systému Android Wear, ale na systému Tizen. O plánované ceně doposud nepadlo jediné slovo, dostupnost je naplánována na měsíc říjen.